עטופים – הספר

עטופים הספר

האם ניתן לזכור אירועים מהתקופה העוברית?
מדוע לראשית החיים, להיווצרות, הריון ולידה, יש השפעה על המשכם?
האם גם אבות טריים חווים לעתים טראומת לידה?
איך ידע אנטומי ממצריים העתיקה משפיע על היחס ליולדות בחדרי הלידה בימינו?
מה יכול לתמוך ביולדות המתמודדות עם כאב הלידה?

בשאלות אלה ורבות נוספות אני מרחיבה ב"עטופים", ספר פורץ דרך פרי תובנות מטיפולים בקליניקה ועבודה מחקרית של למעלה מ-20 שנה.
דפוסי חיים שמוכרים לכם יקבלו משמעות עמוקה במהלך הקריאה, אסימונים "יפלו" גם בנוגע לקשר שלכם להוריכם, לילדיכם ובעיקר לעצמכם.

הכל התחיל בסוף המאה הקודמת (כן, כן) בגיל 39 סקרנית לחקר החיים, הצטרפתי לסופשבוע של נשימה מודעת. ממש בתחילת התרגיל הראשון, נשמתי מלא ריאותיי ולפתע התחלתי לצחוק, צחוק מתגלגל בלתי נשלט… שבלי שום הכנה התחלף פתאום לבכי עמוק ומטלטל. במהלכו ראיתי את עצמי בתעלת הלידה של אמי.

אין שום הכנה לרגע כזה, חוותי את אמי מותשת ומוותרת, התעלה נסגרה עלי ללא מוצא.

בסיום התרגיל התהלכתי עם עצב עמוק בתוכי, הייתה זו הפעם הראשונה בה חוויתי חלק מהלידה בה נולדתי. נפתח בפניי עולם מרתק של הריון ולידה מנקודת מבטו של העובר. כאימא לשלושה הפן ההורי בתהליך היה נגיש ומוכר לי הרחבתי גם בו, במשך התעמקתי גם בצלע הרביעית שהיא הצוותים הרפואיים.

עם השנים ההכרות והחשיפה ליותר ויותר סיפורי היריון ולידה של אנשים וילדים הפכה החוויה האישית שלי מאותו ערב לפאזל רחב, עמוק ויפהפה.

עטופים – ספר סוחף וחדשני שנוגע בבטן הרכה של סוד החיים

אספתי אותו באהבה ובעניין רב, יש בו תובנות מהקליניקה, חוויות אישיות שלי ושל רבים ממטופליי, מאות סטודנטים שלימדתי לאורך השנים, ועשרות מחקרים מהארץ והעולם.

הספר משלב 4 פרקים מנקודת מבטם של השותפים בתהליך המופלא של בריאת חיים חדשים:
עוברים ויילודים | אימהות | אבות | ואנשי הצוותים הרפואיים

כל אחד וזווית ההסתכלות שלו, כל אחת והצרכים, החוזקות והטראומות שלה. יחד נוצרת תמונה הרחבה מסך חלקיה. 'עטופים' מהווה בסיס למסר רחב וחשוב האומר: 'לראשית החיים, להיווצרות, להיריון, ללידה ולשבועות שאחריה, ישנה השפעה עצומה על המשכם.

מטרת המסר לאפשר מודעות, מניעה וטיפול בטראומת לידה במי שכבר נושאים אותה. תינוקות, אימהות, אבות ואנשי צוות ולצערנו הם רבים.

הספר הזה נכתב בכדי שילדי העתיד, הילדים שלנו, ייוולדו בבריאות ואהבה, הוריהם והצוותים יהיו עטופים, ובכדי שהחברה שלנו של כולנו תהיה שמחה ובריאה יותר.

נעים להכיר..

 חגית בן-שחר, חוקרת מטבעי המשלבת בחיי הפרטיים והמקצועיים את עולמות הרוח, הנפש, הרגש, הגוף והמחשבה למהות שלמה. מטפלת בהבעה בתנועה, בנשימה מודעת ובטיפול ממוקד גוף בטראומה S.E ו EMDR- שמאנית, מנחה, מרצה ואשת-עט, "עטופים" הינו ספרי השני.

ב-2016 הוצאתי לאור את ספרי הראשון 'השחר של העידן השלישי'. כתבתי מאמרים רבים במדיה ובירחונים מקצועיים, גאה להיות מהמובילות בישראל בטיפול ובמניעה של טראומת לידה. שאלות מרתקות אותי ומהוות עבורי שערים לעולמות חדשים.